3 Niedziela Adwentu

 

• Dzisiejsza niedziela zachęca nas do radości (Gaudete), której źródłem jest świadomość, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby nieść dobrą nowinę oraz nadzieję wszystkim narodom.

• W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

• W poniedziałek (13. XII.) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a zarazem 40 rocznica wprowadzenia „stanu wojennego” w naszej Ojczyźnie, dlatego prośmy o światło Ducha Świętego dla wszystkich rodaków, byśmy umieli odpowiedzialnie korzystać z daru wolności.

• We wtorek (14. XII.) wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

• W piątek (17. XII.) zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku   miesiąca i nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.

Bóg zapłać za przygotowanie kościoła – sprzątanie kwiaty. O pomoc prosimy następną sobotę rodziny 541 do  550.

Spowiedź adwentowa codziennie przed Mszą świętą. 

23 XII od 13.00 do 15.30  spowiedź dla powracających z zagranicy. 

W tym tygodniu był pogrzeb + Heleny Moniak (poniedziałek g. 10.00)

Pan Organista rozprowadza w naszej świątyni  i w kaplicy opłatki wigilijne, które są szczególnym znakiem jedności i wspólnoty całej Parafii. Składane przy tej okazji ofiary są formą wynagrodzenia oraz wdzięczności za organistowską całoroczną posługę.  Opłatki będzie można oprócz niedziel nabyć w dni powszednie w domu Pana Organisty codziennie po godzinie 14:00. Zapraszamy.

• Niech kolejne dni Adwentu pomogą nam jak najlepiej przygotować nasze serca na przyjście Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia.

Parafia Michała Archanioła