33 Niedziela Zwykła

 

• „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym” – zachęca nas dzisiejsza liturgia. W tym duchu przeżywamy też Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie oraz V Światowy Dzień Ubogich. Ufną modlitwą i ofiarą chcemy wesprzeć tę wspólną troskę Kościoła, prosząc także o dar sprawiedliwego pokoju dla naszej Ojczyzny, żywą wiarę i miłość braterską.

• W poniedziałek (15. XI.) wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. 

• W środę (17. XI.) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (18. XI.) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada także patronalne święto Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej – Boga Ojca, dlatego otoczmy je naszą wdzięczną modlitwą.

• W piątek (19. XI.) wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. 

• W sobotę (20. XI.) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. 

Przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu. 

 Bóg zapłać ze sprzątanie kościoła o pomoc prosimy rodziny w następnym tygodniu spod numeru domów od 501 do 510.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego, książek religijnych, a także korzystanie z prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, byśmy mogli umacniać i rozwijać otrzymany od Boga skarb wiary. To zadanie spoczywa w pierwszej kolejności na rodzicach, którzy są pierwszymi nauczycielami i katechetami dla swoich dzieci, dlatego biorą przed Bogiem odpowiedzialność za ich religijne wychowanie. Szkoła i Kościół pragną im w tym pomagać, ale nie może ich z tego obowiązku zwolnić.

• Niech Maryja – Wychowawczyni prawych sumień, uwrażliwia nasze serca na ubóstwo materialne oraz duchowe, zwłaszcza na los prześladowanych z powodu wojen, rozgrywek politycznych czy wyznawanej wiary, o których chcemy w tych dniach szczególnie pamiętać.

Parafia Michała Archanioła